İstanbul Fuar Hostesleri Hangi Fuarlara Katılır ?

Bugünkü yazımızda istanbul fuar hosteslerinin en çok katıldıkları fuarları inceleyeceğiz. Takdir edersiniz ki her fuarın ilgisi ve katılımı aynı oranda olmamaktadır. Çünkü fuarlar bir sektörü temsil ettiğinden her sektörün ülkemizdeki büyüklüğü ve iş hacmi farklılık göstermektedir. Fuar hostesi bu büyük fuarların olmazsa olmaz hizmetlerinden biridir. Gelin şimdi bu fuarları irdeleyelim.

İstanbul’daki Büyük Fuarlar

1 – Altın Fuarı – Jewellery Show

Bu fuar istanbul’daki katılımcısı ve ziyaretçisi fazla olan fuarlardan biridir. Çünkü Türkiye İstanbul Altın mücevher ve pırlanta için iyi bir pazardır. Hem alışı hem de işlenişi açısından özellikle kapalı çarşı ve kuyumcukentte yüksek ölçüde pazar payına sahip firmalar bulunmaktadır. Fuar büyük olunca bu fuarda da çok fazla fuar hostesi çalışmaktadır. Altın fuarında çalışan hosteslere altın fuarı hostesi yada  jewellery show hostesi adını alır.

altin fuar hostesi

2 – Autoshow Otoshow Otomobil Fuarı

Türkiye motorlu taşıtları en çok kullanan ülkelerden biridir. Aynı zamanda Asya ve Avrupa’yı birbirine bağladığı da düşünülürse otomobil pazarında etkili olduğunu söyleyebiliriz. Gerek iç pazarda otomobil alımlarında gerekse yedek parça alanında hayli mesafe kateden ülkemizde bir çok otomobil markasının merkezi bulunmaktadır. Umarım yerli otomobilimizi yaparak da bu çıtayı biraz daha yukarıya çekeriz. Otomobile ve otomobil sektörüne ilgi fazla olunca 2 yılda bir autoshow adındaki fuar ülkemizde de düzenlenmektedir. Bu bir dünya fuarıdır. Autoshow fuarında yüzlerce marka binlerce yeni model görücüye çıkmaktadır. Bu fuarda çalışan hosteslere autoshow fuar hostesi veya otoshow fuar hostesi denilmektedir.

autoshow-otoshow-fuar-hostesi

3 – Yapı Fuarı

Yeni yapılan konutlara ve Toki’nin açtığı çığırlara bakılacak olursa yurdumuzun inşaat ve yapı alanında neler yaptığına şahitlik ederiz. Her yıl binlerce yeni konut projesi yapılmakta insanlarımıza daha elit yerlerde ev sahibi olma fırsatı sunulmaktadır. Emlak sektörü hareketli olan ülkemiz bu atılımını Ortadoğu’nun en büyük fuarı olan Yapı fuarı ile taçlandırmıştır. Her yıl nisan sonu veya mayıs başında düzenlenen yapı fuarı bir çok hostesin de istihdam edildiği alanlardan biridir. Yapı fuarında çalışan hostesler yapı fuarı hostesi olarak nitelendirilir.

yapi-fuar-hostesi

4 – Kapı Pencere Fuarı

Emlak ve yapı sektörünün bu kadar ilerlediği bir ortamda kapı ve pencere alanında da iş hacmi fırsatları doğmasına şaşırmamak gerekir. Ülkemizin ihrcat oranlarının yüzde 7 gibi önemli bir kısmını üstlenen kapı pencere sektörü de aynı isimle bir fuarda ülkemize yabancı katılımcı çekmektedir. Bu fuarda görev yapan hosteslere kapı fuarı hostesi  diğer fuarlarda çalışan hosteslere ise pencere fuarı hostesi denir.

kapi-pencere-fuar-hostesi

5 – Hometex Evtekstili Fuarı

Perdecilerle dolu istanbul’un en büyük fuarlarından biridir. İstanbul fuarları içinde pazar payı yüksek olan fuarların başında yer alan bu fuarda da özellikle dil bilen bir çok hostes çalışır. Cnr lokasyonlu düzenlenen bu fuardaki hosteslere hometex fuar hostesi çoğunlukla da evtesktili fuar hostesi denir.

hometex-evtekstlili-fuar-hostesi

6 – Züchex İdeal Home Fuarı

Hediyelik mutfak ve ev eşyalarının sergilendiği istanbul Tüyap merkezli düzenlenen bu fuarlar en kalabalık geçen fuarlardan biridir. Sözkonusu fuarlarda çalışan hosteslere idealhome fuar hostesi veya züchex fuar hostesi adını almaktadır.

zuchex-idealhome-fuar-hostesi

 

İster cnr fuar hostesi ister tüyap fuar hostesi olsun İstanbul’daki fuarlar fuar hosteslerinin her zaman ilgisini çekeceğe benziyor. Yazımı sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir