Fuar Hostesi Kıyafet Konusu

Fuar hostesi kıyafetlerinden bahsederek bugün bu konuda cesareti olmayan bayanlara cesaret vermek istiyorum. Fuar hostesi kıyafetlerini 2 başlıkta incelemeliyiz çünkü kıyafetler yüzde 80 oranında hostesin fuardaki göreviyle paraleldir.

Fuar Hostesi Kıyafet Çeşitleri

1- Fuar Stand Hostesliği Kıyafetleri

Firmaların en çok dikkat ettiği ve ajanslarla üzerinde en çok konuştuğu hostesler stand hostesleri olduğu için bu kategorideki bayanların kıyafetlerine hem ajanslar hem de bu ajansların müşterileri önem gösterirler. Stand Hostesliği kıyafetlerine üniforma diyebiliriz. Çünkü genellikle firmalar bu konu için bütce ayırırlar. Standlarındaki tüm hosteslerin aynı renk ve figürde kıyafetler giymeleri başlıca kriterdir.

Stand hostesliği yapan fuar hosteslerinin kıyafetleri uzun mini yani diz üstünde elbiselerdir. Bu elbiseler isyah yada kırmızı olabilir. Bazı firmalar kendi marka logolarından yola çıkarak birkaç rengi bir araya getirebilir. Ajanslar müşterinin talep ve  tarifine dayanarak stand hostesliği konusunda hizmet veren fuar hostesi olan bayanların ölçülerini alır. Bu ölçülere göre anlaşmalı terzisine veya moda evine giderek bu elbiseleri yaptırır. Elbise dışında topuklu ayakkabıda aynı şekilde tedarik edilir. Çorap rengi de bu kostümlerin fuara hazır hale gelmesinde benzer nitelikte seçilir.

fuar hostesi 876

1- Fuar Servis Hostesliği Kıyafetleri

Fuarda servis yapan hosteslerin kıyafetleri genelde her ajansın gardrobunda hazır bulunur. Standart olan bu kıyafetleri son yıllarda her hostes kendi tedarik ederek çalışmaktadır. Siyah etek beyaz gömlek kombini olan bu kıyafet servis hosteslerinin fiks sabit standart kıyafetidir. Bazı muhafazakar firmalar etek yerine pantolon tercih etmektedir. Servis hosteslerinin kıyafetleri için standda görev yapacakların aksine firma bütce ayırmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir